Про нас

Полонені гаджетами та достатком усіляких інформаційних ресурсів, наші діти втратили смак життя, втратили інтерес до звичайних його радощів. Їх здивування та захоплення викликають лише нові електронні «іграшки» та пов’язані з цим нові можливості використання. На жаль, будь-яка спроба відвернути дітей від сьогоднішніх моделей спілкування та отримання інформації через екрани та динаміки призводить до скандалів та сварок. Ця електронна залежність своєю силою тяжіння цілком може вважатися манією, здатною завдавати глибоких психологічних порушень. Діти втрачають здатність дружити, уміння знаходити себе у колективі.

Створення творчої майстерні WOODINS TEEN STUDIO це спроба хоча б на якийсь час відволікти підлітків від їхніх електронних іграшок. Дати їм можливість спробувати себе у творчості. Крім того, усі учні нашої майстерні після проходження курсу навчання отримують можливість заробляти цією навичкою. Вони працюють над складанням маркетрі будинку, приділяючи кілька годин на тиждень улюбленій справі, заробляючи при цьому невеликі «кишенькові» гроші. Треба зізнатися, що така перспектива є основною мотивацією, яка приводить до нашої майстерні нових учнів.

Ідея створення майстерні виникла давно, коли автор проекту займався реалізацією продукції іконної майстерні у православному монастирі. Дерево – це живий матеріал, працювати з ним і цікаво, і приємно. Запах деревної стружки, масел і смол незвичайний. Приходить почуття гармонії. Ми працюємо тільки з натуральними матеріалами – дерев’яний шпон, лляна олія, натуральний лак із хітину індійських комах. Все це надає екологічності, атмосферності всьому заходу та кінцевому результату.

Мистецтві маркетрі понад 600 років. Тут нема моди. Немає стилю чи трендовості. Є спроба створити своїми руками щось справді цінне, що має матеріальну художню сутність, здатне існувати сотні років і передаватися з покоління до покоління.

Підлітки здатні годинами сидіти над збиранням мозаїчних зображень. Відволікаючись від гаджетів, вони повністю поринають у світ творчості. Яке заняття сьогодні може легко захопити підлітка на кілька годин? При цьому органи слуху в процесі роботи не задіяні. Можна слухати аудіокнигу, улюблену музику або вивчати англійську мову. Як у будь-якій справі, розвивається терпіння, посидючість, уміння довести до кінця розпочату справу. Зіпсувати роботу неможливо! Завжди і все можна виправити – у цій роботі неможливо зазнати невдачі, якщо тільки сам не зупинишся на півдорозі. Звичайно, складання мозаїчного набору – це лише одна з десятків технологічних операцій з виготовлення картини маркетрі. Ця робота не потребує кваліфікації – лише бажання. Тому з цього простіше розпочати підлітку. А взагалі, повна технологія виготовлення непроста – там є місце і комп’ютерній обробці зображень, і вміння працювати з лазерним верстатом, і багато столярної роботи.

Технологія, що лежить в основі виготовлення картин маркетрі, є досить гнучкою. Перспективи її застосування дуже цікаві та великі. Це і декор для дому, і застосування маркетрі у виготовленні меблів, і неймовірно великий ринок туристичних сувенірів преміум сегмента. Розвивати цей рух не вистачить одного життя.

Ми завжди раді появі нових учнів. Ця робота під силу підліткам від 14 років. План навчання розроблено. Для того, щоб записатися на гурток, достатньо написати про ваше бажання на пошту kasatkinniv@gmail.com.